EN

Dünya Çapında Konuşmacılar

YGA Zirvesi’nde her yıl bilim, sanat, spor, iş, girişimcilik ve teknoloji alanlarında öncü isimler konuşmacı olarak yer alır.

İlkler ve Yenilikler

Etkinlik deneyimini zenginleştiren, “ilkler” de YGA Zirvesi’nde! Metaverse evrenlerini, Discord sunucusunda sonsuz etkileşimi ve duyularımızın ötesinde interaktif deneyimleri keşfetmeye hazır olun.

İlham Veren Temalar

Her YGA Zirvesi için bugünün ve geleceğin yönünü belirleyen bir ana tema belirlenir. Zirve boyunca katılımcılar, bu temayı içselleştirmelerini ve aksiyona geçmelerini sağlayacak konuşmalar ve etkinliklere katılırlar.

İçten Bir Ekosistem

Zirve katılımcıları, hem diğer katılımcılar hem de YGA Hayal Ortakları, YGA gönüllüleri ve YGA ofis çalışanlarıyla tanışır. Zirve ister fiziksel ister online olsun, biz buluşmanın bir yolunu hep buluruz!

YGA Zirvesinin Amacı Nedir?

YGA, Türkiye’de kurulduğu 2000 yılından beri kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak insanlığa faydalı ilklere imza atabilecek donanımlı ve vicdanlı çift kanatlı gençler yetiştirir. Bu doğrultuda etkinlikler düzenler, projeler gerçekleştirir ve imkânlar yaratır. YGA gönüllüsü olmanın ilk adımı olan YGA Zirvesi ise kapsam ve içeriği ile YGA proje ve girişimleri arasında özel bir yerde bulunmaktadır.
20 yıldır düzenlenen YGA Zirvesi, 50.000 başvuru arasından seçilen en parlak lise ve üniversite öğrencisinin dünyanın önde gelen bilim insanı, sanatçı, akademisyen ve üst düzey yöneticilerle etkileşim kurmalarını, onların deneyim ve paylaşımlarına tanıklık etmelerini sağlayan bir etkinliktir. Alanında uzman kişilerin konuşmalarıyla katılımcı öğrenciler hem bakış açılarını geliştirme hem de önlerindeki fırsat ve seçenekleri daha yakından tanıma imkânı bulurlar. YGA gönüllüleri ve çalışanlarıyla tanışarak YGA proje ve girişimleri hakkında detaylı bilgi alma ve vizyonlarını geliştirme şansına sahip olurlar. Zirve kapsamındaki etkinlikler ise onlara deneyimlerini zenginleştiren yenilikleri keşfetme imkânı sunar.

Türkiye’nin En Merak Edilen Gençlik Etkinliği Olan YGA Zirvesine Nasıl Katılabilirsiniz?

Bugüne kadar 20’den fazla ülkeden 325.000 katılımcının dâhil olduğu YGA zirvesi, gençleri bekliyor. Siz de on binlerce öğrenci arasından seçilen kişilerden biri olarak bu yılın zirve programına katılabilir, bu uluslararası etkinlikte Türkiye ve dünyadan ünlü konuşmacıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Zirveye katılmak için YGA’nın web sitesindeki ilgili alanda yer alan “Hemen Başvur” butonuna tıklamanız yeterli. Başvuru şartlarını yerine getiriyorsanız tüm aşamaları tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey, heyecanla beklemek olacak.

çocuklar için bilim
twin bilim seti ile inovasyon

YGA Zirvesine Kimler Katılabilir?

YGA zirvesi başvurusunun ilk şartı, öğrenci olmak. Başvurular arasından seçilen lise ve üniversite öğrencileri, zirveye katılarak bu büyülü atmosferi deneyimleme imkanına sahiptir. Ayrıca YGA, online platformlar üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlarla dileyen tüm gençlere dinleyici olma hakkı sunar. YGA zirvesine fiziksel katılım sağlayamazsanız da sosyal medya ve farklı kanallar aracılığıyla paylaşılan programı kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Zirveye Katılmak Size Ne Kazandırır?

Her yıl, zirveye katılan on binlerce başarılı genç arasından 3 aşamalı bir mülakat sürecinin sonucunda seçilen 30 öğrenci YGA Global Impact Programlarına katılma hakkı kazanır. Bu öğrenciler Prof. Aziz Sancar, Ali Koç, Faruk Eczacıbaşı, Prof. Mehmet Toner ve Prof. Kristi Raube gibi birçok bilim insanı, akademisyen ve üst düzey yönetici ile bir araya gelerek YGA Hayal Ortaklarından mentorluk alırlar. Aynı zamanda 20 yılı aşkın süredir hizmet veren YGA’nın tecrübelerinden de faydalanma imkanına sahip olurlar.


Zirveye katılan gençler YGA programlarında, Bilim Seferberliği projesinde ve diğer sosyal girişimlerde yer alma şansı edinirler. Bu yolculuklarında aldıkları sorumluluklarla vicdan ve donanım kanatlarını geliştirirler. Siz de bu gençlerden biri olarak dünyanın en iyi üniversiteleriyle yürütülen YGA iş birlikleri ile özgün bir sahada öğrenim deneyimi yaşayabilirsiniz. Daha iyi bir dünya için hayal kurma ve aksiyon alma cesareti gösteren gençleri birlikte başarma ikliminde buluşturarak ileriye taşımayı amaçlayan YGA’ya katılmak için ilk adımı at ve YGA Zirvesine başvur!

çocuklar için bilim

20 Yılda
YGA Zirvesi

238

Konuşmacı

325.000

Katılımcı

92.500

Saat İzlenme

20+

Ülkeden katılımcı

100 Milyon

Tiktok İzlenmesi

30+

İnteraktif seanslar

YGA Zirvesi 2023 Konuşmacıları

YGA Zirvesinde her yıl bilim, sanat, iş dünyası, girişimcilik ve teknoloji alanlarında öncü isimler konuşmacı olarak yer alır.

Stratejik İşbirlikleri

YGA Zirvesi'nde bu yıl, çift kanatlı gençlere destek olan stratejik işbirliklerimiz.

Elmas Sponsorlar

Altın Sponsorlar

Gümüş Sponsorlar